Уест Хем и Челси играят при резултат 1:1 на Лондон Стейдиъм в

...

НА ЖИВО: Уест Хем - Челси 1:1, натиск на сините

Уест Хем и Челси играят при резултат 1:1 на " Лондон Стейдиъм " в мач от 23-я кръг на Висшата лига.

Първият късмет в срещата пристигна още във втората минута, когато Рийс Джеймс стреля от директен свободен удар, само че опитът му бе ориентиран в долния десен ъгъл, където Лукаш Фабиански умерено улови. В 9-а минута Жоао Феликс бе изведен зад тила на противниковата защита и шутира към вратата на Фабиански, нацелвайки гредата, само че с добавка съумя да вкара топката в мрежата. Голът обаче бе анулиран заради засада.

В 16-а минута Енцо Фернандеш достави прелестно подаване в наказателното поле, а Жоао Феликс се измъкна превъзходно зад отбраната и приключи точно с едно допиране с десния крайник, с цел да открие резултата - 1:0 за Челси.

В 23-а минута Кай Хаверц се измъкна зад отбраната на съперника, навлезе в наказателното поле и насочи удар, който навести мрежата на Фабиански. Попадението обаче бе анулирано заради засада.

Само три минути по-късно Михаел Антонио бе на чиста позиция в наказателното поле, а Беноа Бадиашил не се намеси по най-хубавия метод, което разреши на нападателя да насочи удар от близка отдалеченост, който обаче бе великолепно избавен от Кепа Арисабалага. В 28-а минута Джаръд Боуен засече центриране в наказателното поле и насочи топката паралелно на голлинията, където дебнеше Емерсон, който съумя да я мушне в мрежата и резултатът бе подравнен - 1:1.

В 35-а минута Нони Мадуеке връхлетя върху мрежата в наказателното поле, изстрелвайки я към левия ъгъл. Опитът беше добър, само че Лукаш Фабиански реагира отлично, с цел да отбие топката до гредата. Секунди по-късно Жоао Феликс нанесе мощен удар към вратата, само че той беше блокиран от прелестна интервенция на бранител на " чуковете ".

Прекрасна опция се откри пред Челси, откакто в 41-а минута Беноа Бадиашил засече центриране от корнер с глава, само че ударът на централния бранител мина над напречната греда на Уест Хем. До края на първата част нямаше повече чисти голови положения и двата тима се отдръпнаха на почивката при резултат 1:1.

В 53-а минута Марк Кукурея опита удар от разстояние, само че противник подложи крайник и почисти. Само корнер за Челси. Секунди по-късно Деклан Райс получи качествено подаване и изстреля мощен шут от отдалеченост, който за негово страдание прелетя настрана до лявата греда. В 66-а минута Саид Бенрама опита шанса си отдалечен директен свободен удар, само че се получи рикошет, след който последва корнер аз Уест Хем. Две минути по-късно Боуен откри Соучек в пеналтерията, само че ударът с глава на последния преми над напречната греда на Кепа.

В 75-а минута Челси пропиля страховит късмет, откакто Кай Хаверц засече съвършено центриране, само че ударът на нападателя бе прекомерно настрана от лявата греда. Три минути по-късно отбита топка попадна в Енцо Фернандес, който стреля от границата на наказателното поле, само че не съумя да управлява удара си и кълбото излезе прекомерно настрана от дясната греда.

Стартови сформира:

Уест Хем:  1. Лукаш Фабиански, 27. Найеф Агер, 21. Анджело Огбона, 24. Тило Керер, 33. Емерсон, 41. Деклан Райс, 11. Лукаш Пакета, 5. Владимир Цоуфал, 20. Джаръд Боуен, 22. Саид Бенрама, 9. Михаил Антонио

Треньор:  Дейвид Мойс